Telefon alarmowy

32 215 34 39

603 092 506

Godziny otwarcia:
pon-pt: 800-2000
sobota: 800-1700
niedziela: 1000-1500

Podsumowanie badań kleszczy w 2017 roku

W minionym roku nasze Laboratorium wykonało rekordową ilość badań kleszczy metodą PCR w kierunku obecności fragmentów DNA i RNA wirusów odpowiadających za najczęstsze choroby odkleszczowe.

Na poniższych wykresach prezentujemy jaki był odsetek wyników dodatnich w dostarczonym materiale. Szczególną uwagę zwraca wysoki odsetek, sięgający prawie 30%, wyników dodatnich w kierunku obecności Borrelia burgdorferi. Potwierdza to alarmujące doniesienia specjalistów chorób zakaźnych o epidemicznym występowaniu boreliozy w naszym kraju. 

Biorąc pod uwagę te dane, możliwość szybkiego i łatwego badania kleszczy staje się niezwykle cennym narzędziem diagnostycznym. Podstawową wadą tej metody jest konieczność dostarczenia usuniętego kleszcza do Laboratorium. Niestety, najczęściej po usunięciu kleszcza pełni złości i obrzydzenia wyrzucamy go. Pozbawiamy się tym samym możliwości diagnostyki. 

Dlatego już teraz, przed rozpoczęciem sezonu „na kleszcze” przypominamy: nie wyrzucaj kleszcza! Wyślij go do nas przez stronę sprawdzkleszcza.pl lub dostarcz osobiście. Teraz Ty możesz wykorzystać kleszcza! 

Aktualności
Miło nam poinformować, że nasza Przychodnia przystąpiła do Polskiego Programu Weterynaryjnego. Silniejsi Razem.
Pożywna i ekologiczna – taka jest nowa karma dla zwierząt wyprodukowana z…owadów. Produkt na razie jest dostępny tylko w Wielkiej Brytanii, ale kto wie – może już wkrótce pojawi się też na polskim ryn...
Poszerzamy naszą wiedzę, rozwijamy umiejętności dla dobra Waszych Pupili  
Behawiorystyka jest nauką zajmująca się badaniem zachowań u wszystkich organizmów żywych. Więcej informacji pod numerem telefonu 32 215 34 39 lub bezpośrednio w naszej przychodni oraz w artykule.
Chcesz zmienić zachowania swojego pupila? Umów się na spotkanie z Behawiorystą. Więcej informacji w artykule lub pod numerem telefonu 32 215 34 39 lub bezpośrednio w naszej przychodni.