Telefon alarmowy

32 215 34 39

603 092 506

Godziny otwarcia:
pon-pt: 800-2000
sobota: 800-1700
niedziela: 1000-1500

Podsumowanie badań kleszczy w 2017 roku

W minionym roku nasze Laboratorium wykonało rekordową ilość badań kleszczy metodą PCR w kierunku obecności fragmentów DNA i RNA wirusów odpowiadających za najczęstsze choroby odkleszczowe.

Na poniższych wykresach prezentujemy jaki był odsetek wyników dodatnich w dostarczonym materiale. Szczególną uwagę zwraca wysoki odsetek, sięgający prawie 30%, wyników dodatnich w kierunku obecności Borrelia burgdorferi. Potwierdza to alarmujące doniesienia specjalistów chorób zakaźnych o epidemicznym występowaniu boreliozy w naszym kraju. 

Biorąc pod uwagę te dane, możliwość szybkiego i łatwego badania kleszczy staje się niezwykle cennym narzędziem diagnostycznym. Podstawową wadą tej metody jest konieczność dostarczenia usuniętego kleszcza do Laboratorium. Niestety, najczęściej po usunięciu kleszcza pełni złości i obrzydzenia wyrzucamy go. Pozbawiamy się tym samym możliwości diagnostyki. 

Dlatego już teraz, przed rozpoczęciem sezonu „na kleszcze” przypominamy: nie wyrzucaj kleszcza! Wyślij go do nas przez stronę sprawdzkleszcza.pl lub dostarcz osobiście. Teraz Ty możesz wykorzystać kleszcza! 

Aktualności
Zapraszamy do korzystania z aplikacji umawiania wizyty  
Mamy przyjemność ogłosić, że od 8 marca - do końca maja w naszej klinice będzie trwała "akcja sterylizacja". W czasie jej trwania, będzie obowiązywał atrakcyjny rabat na zabiegi kastracji i steryliza...