Telefon alarmowy

32 215 34 39

603 092 506

Godziny otwarcia:
pon-pt: 800-2000
sobota: 800-1700
niedziela: 1000-1500

Rewolucja w misce

Pożywna i ekologiczna – taka jest nowa karma dla zwierząt wyprodukowana z…owadów. Produkt na razie jest dostępny tylko w Wielkiej Brytanii, ale kto wie – może już wkrótce pojawi się też na polskim rynku, wyznaczając nowy kierunek w branży pet food.

Owady są bogatym źródłem białka, tłuszczów, minerałów i aminokwasów. Poza tym, zwierzęta łatwo je trawią. Te zalety dostrzegła brytyjska firma Yora i wypuściła na rynek suchą karmę dla czworonogów wyprodukowaną właśnie z owadów. Aby znaleźć idealną kombinację składników smakowych przetestowano 29 receptur. W sprzedaży jest na razie tylko sucha wersja karmy. Producenci zapowiadają, że jej mokry odpowiednik trafi na rynek jeszcze w tym roku.

Poza walorami odżywczymi karma z owadów ma też inne zalety. Według szacunkowych danych żywność dla zwierząt domowych odpowiada za jedną czwartą produkcji mięsnej, która negatywnie wpływa na środowisko w zakresie użytkowania ziemi, wody, paliw kopalnych, fosforanów i pestycydów. „Owadzia” karma wpływając na ograniczenie mięsnej produkcji może pomóc w redukcji jej szkodliwego wpływu na środowisko albo całkiem wyeliminować zjawisko głodu na świecie.

Źródło:  https://weterynaria.elamed.pl/material[45165] 
               https://www.theguardian.com/environment/2019/jan/10/dog-food-made-from-insects-on-sale

 

Aktualności
Miło nam poinformować, że nasza Przychodnia przystąpiła do Polskiego Programu Weterynaryjnego. Silniejsi Razem.
Pożywna i ekologiczna – taka jest nowa karma dla zwierząt wyprodukowana z…owadów. Produkt na razie jest dostępny tylko w Wielkiej Brytanii, ale kto wie – może już wkrótce pojawi się też na polskim ryn...
Poszerzamy naszą wiedzę, rozwijamy umiejętności dla dobra Waszych Pupili  
Behawiorystyka jest nauką zajmująca się badaniem zachowań u wszystkich organizmów żywych. Więcej informacji pod numerem telefonu 32 215 34 39 lub bezpośrednio w naszej przychodni oraz w artykule.
Chcesz zmienić zachowania swojego pupila? Umów się na spotkanie z Behawiorystą. Więcej informacji w artykule lub pod numerem telefonu 32 215 34 39 lub bezpośrednio w naszej przychodni.