kontakt@klinikaorka.pl 605 869 042 | 32 215 34 39 pon-pt: 8:00-20:00 | sobota: 8:00-15:00

O nas

Przychodnia Weterynaryjna ORKA powstała w 1990 roku z inicjatywy trzech lekarzy weterynarii. Od początku nasza działalność koncentrowała się na lecznictwie zwierząt domowych oraz opiece weterynaryjnej wielkotowarowych ferm drobiu. Aby sprostać wymaganiom stawianym przez naszych Klientów, sukcesywnie poszerzamy zakres naszych usług.  Obecnie w ramach spółki ORKA funkcjonuje Przychodnia Weterynaryjna, Laboratorium Weterynaryjne „Labo-Vet” oraz sklep zoologiczny. W celu dalszego rozwoju usług i poprawy obsługi naszych klientów przystąpiliśmy jako partner do Polskiego Programu Weterynaryjnego. Jest to nowa inicjatywa związana z integracją branży weterynaryjnej ukierunkowaną na propagowanie marki skupiającej specjalistów z różnych dziedzin weterynarii oraz biznesu i wynikającą z tego siłą synergii organizacji o zasięgu ogólnopolskim.

Naszym atutem jest ponad 40-letnie doświadczenie w leczeniu zwierząt oraz praca zespołowa. Zespół Kliniki Weterynaryjnej tworzy: 8 lekarzy weterynarii, 2 techników weterynarii, magister behawiorysta oraz personel pomocniczy. W naszym zespole pracują absolwenci i specjaliści chirurgii, chorób drobiu, radiologii weterynaryjnej oraz chorób psów i kotów. Nieustannie podnosimy swoje kompetencje uczestnicząc w sympozjach naukowych oraz warsztatach w zakresie medycyny weterynaryjnej w Polsce i na świecie. Dzięki współpracy z wiodącymi ośrodkami badawczymi posiadamy dostęp do nowoczesnych metod diagnostycznych, takich jak rezonans magnetyczny, angiograf.

Nasza Klinika wyposażona jest w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i leczniczy. Do dyspozycji naszych Klientów pozostają pracownie diagnostyczne wyposażone w:

  • ultrasonograf (USG)
  • aparat EKG
  • endoskop
  • cyfrowy aparat RTG.

 Sala operacyjna jest przystosowana wykonywania większości zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej i ortopedii. Natomiast pomieszczenie do leczenia stacjonarnego pozwala na całodobową opiekę nad szczególnie chorymi pacjentami.

Skupiając w jednym miejscu Przychodnię dla zwierząt wraz z pracowniami, laboratorium analitycznym oraz sklepem zoologicznym  oferujemy naszym Klientom pełną gamę usług  weterynaryjnych.